Już w sobotni wieczór będziemy świadkami wielkiego, historycznego i – miejmy nadzieję – pamiętnego wydarzenia. Polska reprezentacja zagra mecz z mistrzami świata, naszymi odwiecznymi rywalami i jednocześnie sąsiadami – Niemcami. Jak nasi piłkarze przygotowują się do tego starcia? Jak trener Nawałka chce zaskoczyć rywali?

Zawodnicy zjechali się wczoraj na zgrupowanie do Warszawy. Pierwszy trening odbyli na stadionie KS Zwar. Stawili się na treningu w mocno okrojonym składzie, ponieważ aż 10 piłkarzy zostało w hotelu ze względu na lekkie urazy lub dojazd w ostatniej chwili. Zabrakło m.in. Wojciecha Szczęsnego, Roberta Lewandowskiego czy Łukasza Piszczka. Piłkarze obecni na treningu byli w bardzo dobrych humorach. Zawodnicy ćwiczyli głównie wykańczanie akcji bramkowych. Trening nie był zbyt interesujący, bo najciekawsze i najważniejsze aspekty gry będą trenowane na zajęciach zamkniętych dla mediów.

Adam Nawałka wyraźnie chce zaskoczyć czymś Niemców. Czym? Formacją z trzema obrońcami, która miałaby być wykorzystana jedynie w meczu z mistrzami świata. Jednak raczej nie zaskoczy tym Joachima Loewa i jego zespołu, bo informacja ta dosyć szybko wyciekła do mediów… Z tego powodu Adam Nawałka rozważa także inne opcje. Zastanawia się m.in. nad wystawieniem bardzo odważnego składu z dwoma napastnikami.

Selekcjoner musi pamiętać, że 3 dni po meczu z Niemcami, jego zespół czeka konfrontacja ze Szkotami, którzy także są silnym, groźnym zespołem. Mecz z naszymi zachodnimi sąsiadami będzie wymagał stuprocentowego poświęcenia, przez co na reprezentację Szkocji niektórym może zabraknąć sił. Z tego powodu padają sugestie, aby z Niemcami wystawić kilku piłkarzy…rezerwowych. Jest to mocno uzasadniony pomysł, bo nie ważne w jakim składzie zagramy – faworytem będzie drużyna Joachima Loewa. Za to mecz ze Szkocją może okazać się najważniejszym w eliminacjach, które mają doprowadzić nas do Mistrzostw Europy we Francji, dlatego warto wystawić w nim jak najlepszych, wypoczętych zawodników.

Świetne przygotowanie taktyczne nie wystarczy jednak do odniesienia sukcesu w potyczce z mistrzami świata. Drugim kluczowym czynnikiem będzie nastawienie z jakim piłkarze wybiegną na boisko. Zawodnicy podchodzą do meczu bojowo. Wpływają na to m.in. dawne wydarzenia na linii Polska – Niemcy oraz przegrane z nimi mecze na mundialu w 2006r. oraz na Euro w 2008r. Im bliżej będzie do sobotniego szlagieru, tym bardziej narastać będzie presja. Jeśli Adam Nawałka wraz ze sztabem zadbają także o odpowiednie nastawienie, to będziemy mogli liczyć na kolejne punkty w eliminacjach do Euro 2016.

Skład Reprezentacji Polski na mecz z Niemcami wg runforest.pl:
Szczęsny – Piszczek, Glik, Szukała, Wawrzyniak – Krychowiak, Jodłowiec, Mączyński(Mila), Rybus, Grosicki – Lewandowski

Poniżej zdjęcia z pierwszego treningu reprezentacji Polski na tym zgrupowaniu:

DSC05560

DSC05569  DSC05577  DSC05594  DSC05612  DSC05646  DSC05678