Facebook zna nasze myśli – najnowsza technologia AR od Marka Zuckerberga, kosmiczny odkurzacz od Astroscale, DuckDuckGo z mocnym tweetem na Google – walka o prywatność użytkowników! KONKURS – „I kto to mówi?”


Satelita do sprzątania przestrzeni orbitalnej ziemi stworzona przez Astroscale (tym razem firma z Wlk Brytani, Elon tu nie macza palców) a może trochę, bo to miedzy innymi dzięki jego działaniom kosmicznym, za 10 lat w przestrzeni kosmicznej będzie się znajdować nie 2-3 tysiące a nawet kilkadziesiąt tysięcy. Właśnie dlatego trzeba sprzątać te niedziałające razem z kosmicznymi śmieciami. Właśnie tym ma zająć się Elsa. Coś za blisko nazwą do Tesli. Podejrzane.

Nowe iPady Pro, które zobaczymy już w kwietniu będą miały złącza Thunderbolt. To dla osób mniej zagłębionych w technologiczne terminologię – superszybkie złącze od Apple, dzięki któremu będziemy mogli jeszcze szybciej przesyłać pliki z i do naszego iPada. Dan, wiem że ty jesteś fanem minimalizacji sprzętu i kompaktowych rozwiązań, więc na pewno ci się to spodoba. Poza tym zostaną wyposażone w nowe procesory A14X, które będą podobne do tych które znajdują się w najnowszych iPhone’ach 12 pro i pro max oraz w nowych MacBookach – M1. Ja jednak pozostanę przy moich potężnych komputerach. Praca filmowca i fotografa wymaga dużych mocy obliczeniowych i szybkości rakiety od Elona, więc raczej nie skuszę się na takie rozwiązanie 🙂

Dan czy chciałbyś sterować swoim komputerem, pisać posty na facebooka i odpisywać naszym widzom na YouTube za pomocą myśli? Opaska monitorująca impulsy nerwowe od Facebook’a jest dla ciebie. Mowa tu o prototypie z laboratorium facebook’a. Jeżeli chcesz powiększyć stronę, albo zdjęcie, pomyśl o tym i wykonaj ten ruch jakkolwiek i gdziekolwiek, a twoje myśli i ruch zostaną przetworzone na rzeczywistość rozszerzoną. Ciekaw jestem jak wyglądałby montaż filmu albo obróbka zdjęć używając tego sprzętu 🙂

Oli: Google ujawnił ile zbiera o nas informacji a DuckDuckGo robi na tym marketing i to całkiem dobry. Niedawno opublikowali tweet z zestawieniem ile informacji uzyskuje dana przeglądarka. Oczywiście duck duck go nie zbiera żadnych informacji, dlatego to zestawienie to według mnie bardzo trafna reklama. Swoją drogą czy ktoś z was przerzuca się na Ducka? Ja muszę to rozważyć 🙂

Trzeba chronić konta w social mediach. Nasz program staje się coraz bardziej popularny i musimy uważać 🙂 Ostatnio pojawiło się kilka ataków hakerskich na popularnych youtuberów w polsce i niestety były udane. Kanały zostały przejęte i są tam promowane oszukańcze platformy m. in do wyłudzania kryptowalut. Trzeba uważać, trzeba się chronić i być czujnym.

Wielki reset, wielkie zmiany, koniec pewnej epoki! New World Order zaczął sie w Niemczech. I wcale nie chodzi o koniec 16 letniej epoki panowani Angeli Merkel, o koniec 15 lat na Jogi Loewa na stanowisku trenera reprezentacji Niemiec w piłce nożnej, ani bynajmniej Roberta Lewandowskiego.
jest dużo gorzej. Dieter Bohlen odchodzi z niemieckiego The voice of Germany. Nie bedzie juz jurorem po 19 latach. Modern Talking już nie nigdy nie będzie taki sam. Dieter juz nigdy do nas nie zadzwoni z programu. Wszystkie najpoważniejsze media niemieckie o tym napisały… na szczęście polskie giganty telewizji mają się dobrze, nigdzie nie odchodzą wiec rewolucji raczej nie będzie….

Wielka Brytania przewiduje, że do 2030 powiedzie się przynajmniej jeden duży atak terrorystyczny, być może z zaangażowaniem materiałów chemicznych, biologicznych lub jądrowych. Bardzo ciekawe przewidywanie. Ostatnio wspominałem o tezie jednego z uczonych że najpierw musimy zbadać dokładnie ludzki mózg zanim sztuczna inteligencja będzie niebezpieczna dla człowieka a tymczasem w Japonii… 4 roboty unicestwiły kilkunastu naukowców.

Tim Cook weźmie udział w tegorocznym China Development Forum (CDF) zorganizowanym przez chiński rząd, które odbędzie się w dniach 27-28 marca. Oczekuje się, że CDF w 2021 r. odnotuje największą w historii frekwencję zagraniczną, co sugeruje, że pomimo zawirowań politycznych i przenoszenia produkcji z kraju przez niektóre firmy. W tym roku konferencja odbędzie się oczywiście zdalnie, a w swój udział w konferencji zadeklarowali przedstawiciele kadry kierowniczej z ponad 100 globalnych firm, tacy jak: Elon Musk z Tesli, Chuck Robbins z Cisco, Ray Dalio z Bridgewater i wielu innych.

A tymczasem Elon Musk znów zaskakuje, buduje nowe miasto i wraca do śpiewania. To jest taka choroba pod tytułem, uwielbiam zaskakiwać moich fanów i będe robił wszystko na co mi akcjonariusze pozwolą 🙂 chciałbym tak!

Oli czym zaskoczysz naszych widzów w tym tygodniu? Bo ja zaskoczę niwą odsłoną naszego konkursu pt I kto to mówi. Ostatni odcinek bardzo się podobał naszym słuchaczkom, Julita natychmiast odgadła że zagraliśmy Barack Obama i Bruce Springsteen. Ale dziś będzie i trudniej i łatwiej. Najpierw dwa znane polskie głosy podcastowe. No i mala podpowiedz jeden to prawdopodobnie młody Bogusław Wołoszański a drugi… nie kojażę ale przypomina młodego Bogusła Lindę. Byc może słoń depnął mi na ucho wybaczcie.

Drugi voice to głos amerykańskiego gwiazdora Hollywood który postanowił zostać również vlogerem/podcasterem i influencerem i tu będzie dużo trudniej zgadnąć. Czekany na wasze typy. W komentarzach albo wyslijcie nam wiadomosc glosową przez anchora albo mesendzera a my zagramy to w kolejnym programie

Btw trudno po takich wystepach sie dziwic mlodziezy,dokladnie
Dziewczetom ze chce byc jak dorosnie youtuberami, instagramerami i toktikerkami. Ostatnie badania pokazują zeprawie

A ja sie pytam kto bedzie uczciwie pracował?