Testujemy dla Was Instagram Live na żywo, podpinamy najlepszy mikrofon do iPhone’a, obczajcie nowe studio, koniec Naszej Klasy i wielki trend wzrostowy w podcastingu. Premierowo prezentujemy Internetową Akademie Rozwoju Osobistego, kursy i szkolenia które znajda się na www.iaro.edu.pl

Jeżeli obserwujecie nasze socialmedia, na pewno wiecie co u nas się dzieję. Z resztą mój piątkowy post zrobił rekordowe zasięgi. Post dotyczący czego? IARO, czyli Internetowej Akademii Rozwoju Osobistego. W związku ze startem naszej akademii kursów online, dziś nie może obejść się bez technologicznego podejścia do tego przedsięwzięcia. Od czego zaczynamy? Coś czego jeszcze u nas nie było, a dokładnie – testy na żywo! Razem z Danem zaraz postaramy się puścić transmisję na żywo na instagrama techno podcastu. Przy okazji przetestuje mój nowy zestaw mikrofonów do telefonu – Rode wireless go 2. Aby móc korzystać z tych mikroportów wraz z moim iphonem musiałem dokupić specjalny oryginalny kabel Rode za 115zł, ale na szczęście działa, i zaraz sprawdzimy jak brzmi.

Dużo się działo ostatnio, a teraz możemy Wam już wszystko pokazywać! Na początku odpalmy live’a i zobaczmy się także z naszymi widzami na instagramie….

No to live testy mamy już za sobą, kto ogląda nas na FB, YT, albo gdzieś indziej poza Instagramem, wpadnijcie proszę na IG i sprawdźcie jakość mikrofonu. Moim zdaniem różnica jest duża, ale do szczegółowych testów powinniśmy zaprosić naszego inbternistę dźwięku. Pamiętacie go jeszcze?

Kamil czeka na wiesci od nas i nasze nowe testy bo podcasting rosnie w sile, a my szykujemy wam szkolenie z podcastingu na jesien- jak nagrac, co nagrac, jak sie przygotowac, tak ze master class podcastowy czeka na was  Jak wynika z danych udostępnionych przez Spotify – Polska znalazła się na liście dziesięciu najszybciej rozwijających się rynków podcastowych na świecie, a w pierwszym półroczu 2020 roku wysłuchano ponad 300 proc. więcej godzin podcastów niż w tym samym okresie w ubiegłym roku. Na całym świecie zaobserwowano wzrost odtwarzania internetowych audycji o 42 proc., a w Europie o 53 proc. Nie dziwi więc nikogo fakt, że coraz więcej marek decyduje się wykorzystać ten kanał i poprzez niego docierać do  potencjalnych, nowych  klientów

Jestem dziś bardzo podekscytowany, bo mamy tyle informacji po przerwie… Przede wszystkim ruszyła nasza akademia, więc od razu po tym livie zapraszamy do odwiedzania strony iaro.edu.pl. Znajdziecie tam już zapisy na mój pierwszy autorki kurs online, kurs Profesjonalnej Fotografii Mobilnej.

Ale więcej szczegółów, informacji o naszej działalności kursów online, fotografii mobilnej będziecie mogli oglądać na wtorkowych livach, we wtorki o 20:00, na moim fanpage, fanpage daniela i fanpage akademii.

Lecimy do techno newsów! Dan co tam ciekawego zaobserwowałeś ostatnio… Dzieje się coś w techno-świecie?

Uważajcie co wrzucacie do netu Polska wyszukiwarka twarzy stała się narzędziem cyberprzestępców

Kontrowersje wokół niej opisał CNN, porównując ją do amerykańskiej aplikacji Clearview AI pozwalającej na identyfikowanie osób na podstawie bazy 3 mld zdjęć, które ściągnięto z internetu bez zgody właścicieli zdjęć, m.in. z Facebooka i YouTube’a.Strona PimEyes dostępna za darmo

polska aplikacja jest darmowa i dostępna dla wszystkich. Nie wymaga nawet zalogowania się na stronie. Sprawdzimy tego newsa i damy wam znać czy to działa

Koniec Naszej Klasy. Czy ktoś z Was ma tam konto? Ja za dużo nie tracę, bo nigdy tam nie byłem, ale przyznam szczerze, że ta informacja zatrzymała mnie na moment. No bo to trochę smutny moment i koniec pewnej epoki i pięknej historii.

DEEP fake era is coming  Pamiętacie Królową Elżbietę wygłaszając orędzie bożonarodzeniowe na antenie Channel 4, Mark Zuckerberg ostrzegający przed zagrożeniami płynącymi z rozwoju nowych technologii albo Kit Harington przepraszający za zakończenie serialu Gra o tron. Co łączy te trzy postaci i sytuacje? Choć nagrania z ich udziałem wyglądały bardzo realistycznie, żadne z nich nie było prawdziwe. Wszystkie powstały dzięki wykorzystaniu nowoczesnej techniki obróbki obrazu znanej jako deepfake, która polega na łączeniu fotografii twarzy ludzkich z pomocą mechaniki sztucznej inteligencji. No teraz idziemy dalej

Szef Veritone, Ryan Steelberg, podkreśla, że dzięki ich nowemu produktowi opartemu na działaniu AI znani aktorzy, celebryci i wokaliści będą mogli podejmować zlecenia bez konieczności wizyty w studiu.

Serwis ma umożliwić znanym osobom odpłatne użyczanie swoich głosów. Po zebraniu odpowiedniej liczby próbek dźwiękowych, algorytmy oparte na działaniu sztucznej inteligencji wykonają ich żywe imitacje, które będą mogły być wykorzystane w różnych mediach.

pamiętacie jeszcze te czasy kiedy WHATSUP był bezpiecznym miejscem do konwersacji? Jakiś czas temu kupił go Facebook, nawet nie tak niedawno i chciał połączyć użytkowników FB z danymi które trzeba było podać w aplikacji WU. Użytkownicy się zbuntowali i większość osób nie akceptowała chytrego regulaminu. Jak widać domagają się prywatności, o którą coraz trudniej w sieci.

Dan i ostrzeżenie na koniec przed Elonem Muskiem Starlink stanowi problem? Astronom apeluje: Musimy działać natychmiast

Międzynarodowa Unia Astronomiczna wezwała Komitet Narodów Zjednoczonych ds. Pokojowego Wykorzystania Przestrzeni Kosmicznej do ochrony nieba. Zdaniem naukowców, satelity sieci Starlink, mające zapewnić dostęp do internetu w każdym miejscu na świecie, mogą uniemożliwić ludzkości badanie wszechświata.