W Orlen Warsaw Marathon wzięło udział grubo ponad 10 tysięcy biegaczy. Wśród nich byli również zawodnicy Duklanowski Team. Emil Dobrowolski otrzymał nominację na Lidera i jak się później okazało był to strzał w 10 (Szef Teamu- Hubert- zawsze wie na jakiego konia postawić, ale o tym później).

duklanowski dobrowolski bieganie blog

Pogoda nie tylko dla bogaczy

Tego dnia zawodnicy mieli doskonałe warunki do osiągania wymarzonych wyników. Temperatura, trasa, atmosfera, plus dobre przygotowanie-połączenie wszystkich czynników gwarantowało sukces. „Maraton” = niepewność do ostatniego metra. Zawodnicy naszego Teamu spełnili pokładane w nich nadzieje, ustanawiając rekordy życiowe. Oczywiście nie obyło się bez większych i mniejszych problemów natury różnej: kolki, skurcze, bóle stawowe, zmęczenie … Na szczęście wszystkie przeciwności losu zostały przezwyciężone, a zawodnicy Duklanowski Team przekraczali linię mety z przeświadczeniem dobrze wykonanego zadania, okraszonego rekordami życiowymi.

dobrowolski runforest blog o bieganiu

Szost i Dobrowolski pokazali klasę

Grzechem byłoby zapomnieć o głównych aktorach spektaklu, rozgrywających swoje przedstawienie na deskach wielu warszawskich ulic. Biały Samuraj, jak nazwałabym lidera Polskiej Reprezentacji- Henryka Szosta, tego dnia dyspozycję miał wyborną. Henryk wbiegł na metę chwilę po dwóch zawodnikach z Afryki i osiągnął niebotyczny rezultat! Czytaj 2:08:55- to rezultat, jakiego polska ziemia, w wykonaniu swojego rodaka nie widziała dotąd nigdzie i nigdy. Na ogromne słowa uznania zasługuje srebrny medalista rozgrywanych tego dnia Mistrzostw Polski, biały Kenijczyk Emil Dobrowolski, który coraz odważniej dobija się do bram elity polskiego maratonu. Wynikiem 2:14:39 pozostawił daleko z tyłu wielu bardziej doświadczonych zawodników.

dobrowolski meta orlen runforest

Sport, emocje, pieniądze

Od dawana mówi się głośno o roli przygotowania mentalnego i nastawienia psychicznego do zawodów. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować za zaufanie Krzysztofowi Lewandowskiemu- Prezesowi EuCO, Europejskiego Centrum Odszkodowań. Sport to radość i emocje, ale i duże pieniądze, bez których bardzo ciężko o sukces.