Kwarantanna 02 Serial sezon I

0


Posłuchaj piosenki Warszawa od Giny LINK: http://www.soundline.biz/GinaDamalfiWarszawa/

Emma- Gina Damalfi / Dawid- Daniel Kondraciuk / Scenariusz- Joe Kasander / Realizacja i sound design- Kamil Sołdacki / Muzyka oryginalna- Gina Damalfi ////

Dawid. Dziennik Kwarantanny – dzień 1293. Zacząłem sobie mierzyć czas. Przedostanie się z mieszkania do stacji zajęło mi 9 minut i 39 sekund. Będę próbował za każdym razem zrobić to szybciej. Kiedyś uprawiałem sport jako hobby. Pływałem, jeździłem na rowerze i biegałem Lubiłem to. Oczyszczało głowę, podnosiło pewność siebie, dawało poczucie dbałości o zdrowie… A może miałem po prostu zbyt wiele wolnego czasu… Czy uda mi się powrócić do formy? Motywacja jakby większa, bo dziś również od tego jak szybko się przemieszczam może zależeć moje życie.

Jeszcze w czasie pierwszej fali było widać, że to o co nas tak długo prosiła zaczęło się dziać pod wpływem ogólnoświatowej kwarantanny. Spadek zanieczyszczenia wód i powietrza, pojawianie się gatunków uznanych wcześniej za wymarłe… Przyroda wzięła głęboki wdech.

Emma. Niestety przegapiliśmy to zajęci sobą. Jak zwykle. Kryzys klimatyczny, z którym nieliczni próbowali walczyć udało się zatrzymać tylko na chwilę. Jak miała na imię ta dziewczynka…? Gertruda… nie, Greta! Jej głos, tak jak głosy jej podobnych został zakrzyczany przez piewców walki o odbudowanie podupadłej po pandemii gospodarki.
_______________

Powieść. Nieodległa przyszłość, za kilka lat. Opustoszała stacja radiowa w dużej metropolii i opuszczony dom na odludziu. Emma i Dawid. Ona – niegdyś gwiazda muzyki i autorka hitów, zamknięta w domu swojego ojca, pasjonata ekologii. On – dawniej słynny radiowy DJ, ukrywa się w mieszkaniu swojego przyjaciela, nieopodal budynku stacji radiowej, w której kiedyś pracował. Dlaczego ci dwoje nie zapadli na chorobę Covid-4 U2 spowodowaną przez śmiertelnie groźnego, zmutowanego wirusa? Czy jest więcej takich jak oni? Czy kiedykolwiek się usłyszą lub spotkają? Tego wszystkiego dowiecie się słuchając „Kwarantanny” – pierwszej powieści dystopijnej w podcastach.