69 tys. bitcoinów zniknęło bez śladu. To może być największe oszustwo w historii branży kryptowalut! Nvidia Canvas rewolucją w tworzeniu grafiki, kiedy dostaniemInternet od Elona Musk’a i wiele więcej!Świeża porcja techno-newsów. Fotografujesz swoim smartfonem? Zapisz się na Kurs Profesjonalnej Fotografii Mobilnej i dowiedz się, jak robić to lepiej!

Na początek szybciutki news o nowej opcji dla instagramowiczów. Od niedawna, możecie publikować posty na swoim komputerze. Tak, tak. Instagram w końcu stwierdził, że czasem mamy potrzebę opublikowania zdjęcia z komputera. Dla mnie to także jest bardzo pomocne, bo mogę przesłać zdjęcie od razu po edycji na komputerze. Jak to zrobić? Pokażę wam to na przykładzie mojego Instagrama, którego możecie zaobserwować 😉

Tymzasem eksperci donoszą że Instagram traci użytkowników i sie zaczyna nudzic wiec ten ruch rychlo w czas 🙂

Gwynne Shotwell, prezes SpaceX, poinformowała, że już we wrześniu satelitów Starlink będzie na orbicie wystarczająco dużo, aby umożliwić dostarczanie internetu w każdym miejscu na Ziemi. Nie oznacza to jednak automatycznie, że faktycznie usługa będzie dostępna. Jakby nie patrzeć, zanim firma będzie mogła zaoferować swoje usługi w danym kraju, będzie zmuszona spełnić odpowiednie lokalne wymagania formalne i prawne. Możliwe zatem, że w niektórych krajach niejako satelity już będą na niebie, ale usługa nie będzie dostępna. Ciekawe, kiedy w Polsce będziemy mogli odpalić Netflixa pośrodku pola, korzystając z internetu od Elona…

Mówiliśmy kiedyś o obrazach, generowanych ze słów. A teraz, obrazy – zdjęcia – generowane z rysunków! Nvidia Canvas. Program na żywo analizuje to, co rysujemy i przekształca obrazki jak rysowane w aplikacji Paint, na niemalże zdjęcia. Aplikacja bazuje na elementach z prawdziwych zdjęć, takich jak woda, chmury, trawa, czy kamienie. Canvas w locie przekształca zasoby w taki sposób, by odpowiadały naszemu szkicowi.

W czasie rysowania musimy tylko wskazać aplikacji, co właściwie chcemy narysować. Wybieramy zatem odpowiedni pędzel, taki jak „śnieg”, „woda” czy „chmury”, a następnie zaczynamy malować.

Czyli technologie chcą nas przekonać że wszyscy jestesmy artystami i musimy zapłacić podatek od smartfonów w ramach ustawy reprograficznej. Wszyscy wszystkim będa płącić, świat zaleje fala artystów a smartfony podrożeją znacznie bo będa już tylko narzędziami w rękach artystów. Temat ciekawy, grzany ostatnio w iinternetach, o ostatnio spiraciłes na swoim iphonie? Bo niestety nic… a wy drodzy widzowie i słuchacze?

69 tys. bitcoinów zniknęło bez śladu. To może być największe oszustwo w historii branży kryptowalut! Tak czytamy w artykule Business Insider. Założyciele południowoafrykańskiej firmy AfriCrypt bracia Ameer oraz Raees Cajee, zniknęli wraz z bitcoinami o wartości szacowanej na 3,6 mld dol. – donosi agencja Bloomberg. To mogłoby oznaczać największe oszustwo w całej historii branży kryptowalut. A wszystko zaczęło się tak: w połowie kwietnia, kiedy otrzymali od jednego z założycieli spółki e-maile z informacją, że platforma zamraża wszystkie należące do nich konta. Przyczyną miało być rzekomo dokonane na nie włamanie.Jednak możliwości zbadania tej sprawy są ograniczone za sprawą braku regulacji rynku kryptowalut w RPA. Regulator tamtejszego rynku finansowego nie może nawet wszcząć formalnego dochodzenia. Wszystko dlatego, że zgodnie z południowoafrykańskim prawem tego rodzaju aktywa nie są uważane za produkt finansowy. Czyli bitcoin w przepisach nie jest postrzegany jako coś wartościowego – coś, co można ukraść. Ajjj Inwestujemy, ale uważajmy.

W dodatku Chiny  wzieły sie za Kryptowaluty i ograniczają wydobycie i podaż i obrót kryptowalut- wojna walutowa wisi w powietrzu, i zacznie sie w kopalniach…

Facebook planuje rozpocząć wprowadzanie podcastów w przyszłym tygodniu, 22 czerwca, a docelowo dodać funkcję, która pozwoli słuchaczom tworzyć klipy z ich ulubionych programów.

Według wiadomości e-mail wysłanej do właścicieli stron podcastów i wyświetlonej przez The Verge, gospodarze mogą połączyć kanał RSS swojego programu z Facebookiem, który następnie automatycznie wygeneruje posty na kanale wiadomości dla wszystkich publikowanych odcinków. Te odcinki pojawią się na karcie „podcastów”, która nie wydaje się być jeszcze na żywo, ale firma drażniła się w szerszym ogłoszeniu na temat inicjatyw audio w kwietniu.

„Facebook będzie miejscem, w którym ludzie będą mogli cieszyć się, dyskutować i dzielić się ze sobą podcastami, które kochają”, mówi firma w tym e-mailu.