Czy „amerykański sen” jest dla każdego sportowca spoza USA? Okazało się, że nie dla pływackiego Mistrza Kacpra Stokowskiego, który powrócił do Polski by dalej rozwijać swój talent i zawalczyć o Igrzyska Olimpijskie.

Jakie były tego powody? Co zaważyło o powrocie? Jakie są blaski i cienie sportowej emigracji? Odpowiedzi tylko w Suchy Tor Broadcast! RunForest Tv to sportowy kanał dla tych co kochają pływanie, bieganie, triathlon, tenis, piłkę nożną i dobry mocny trening.

Uprawiał taekwondo, lekkoatletykę, piłkę nożną w szkółce Władysława Żmudy. Wybrał pływanie. Na basen z rodzicami uczęszczał od 2 roku życia. Wczesne rozpoczęcie zabawy w wodzie nie pozwoliło Stokowskiemu zakwalifikować się do pierwszej grupy naborowej. Został oddelegowany, do słabszej dla dzieci mniej zaawansowanych.

Dorota Berger jego pierwsza trenerka w klubie G8 Bielany szybko odkryła w nim talent. Kacper jednak od samego początku wpatrzony był w coacha grupy starszych zawodników – Pawła Wołkowa. Kiedy trafił pod jego skrzydła, rozwinął własne i odpłynął konkurenci.

Na dugo przed zdaniem matury zdecydował się na studia w USA, by trenować z największymi gwiazdami światowego pływania: Ryan Lochte i Caeleb Dressel. Co poszło nie tak, że jeszcze przed zakończeniem pierwszego sezonu za wielką wodą, postanowił wrócić do kraju i swojego ulubionego trenera? Kilka miesięcy zajęło naszemu reprezentantowi odzyskanie sportowej formy i dziś Kacper Stokowski znów jest największą naszą nadzieją do medalu Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021

Zapraszamy na obszerny wywiad z rekordzistą świata juniorów, Mistrzem Europy Juniorów, finalistą Mistrzostw Świata seniorów. Mistrzem Polski seniorów – Kacprem Stokowskim G8 Bielany