Co w takim kontekście oznacza „bycie zdrowym”, może nie ma w ogóle ludzi zdrowych tylko są niedobadani? Zabrzmiało to pesymistycznie i złowieszczo, ale spokojnie! Nasi goście na pewno nie zostawią Was w niepewności i w poczuciu zagrożenia o stan Waszego organizmu. W 14 odcinku Runforest Podcast rozmawiamy z Janem Kośmidrem, specjalistą w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz chirurgii ogólnej, jednym z prekursorów stosowania w Polsce technik artroskopowych w leczeniu barku, wyczynowym pływakiem, wielokrotnym mistrzem Polski w pływaniu masters oraz Jackiem Grabowskim, założycielem CRS Clinic, fizjoterapeutą, specjalistą od kolan, stóp i kręgosłupa, byłym reprezentantem Polski w Kung Fu Wushu, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski.

jan kusmider jacek grabowski

[mixcloud https://www.mixcloud.com/danielkondraciukrun/kontuzje-jak-unikac-i-leczy%C4%87-fizjoterapeuta-jacek-grabowski-kontra-lekarz-ortopeda-jan-ko%C5%9Bmider/ width=100% height=120 hide_cover=1 light=1]

Odpowiedzą na pytania jak unikać kontuzji, jakie są najczęstsze dolegliwości przy uprawianiu sportu, jak sobie z nimi radzić, jakiego specjalistę wybrać, aby leczenie było kompletne i pozwoliło na pełne wyleczenie, a nie tylko chwilową ulgę, co zrobić kiedy za kilka dni mamy zawody, do których szykowaliśmy się miesiącami i niespodziewanie dopada nas kontuzja. Już na tyle znacie prowadzących, że wiecie że nie obyło się bez wątków humorystycznych. Jeżeli chcecie przy okazji poszerzenia wiedzy, zaktualizować swoją listę frywolnych żartów, posłuchać zabawnych anegdot ze sportowego życia i dowiedzieć się co miał na myśli Andrzej mówiąc, że „bąk w podnoszeniu ciężarów nie jest groźny”, zapraszamy do słuchania.

kosmider duklanowski grabowski kondraciuk skorykow

Ekipa w składzie: Andrzej Skorykow- guru pływania, Hubert Duklanowski- guru biegania i Daniel Kondraciuk dyskutuje, komentuje, doradza i odradza. Zaprasza wspaniałych gości, abyście czerpali jeszcze więcej przyjemności z uprawiania sportu.

Dziękujemy za gościnę ekipie restauracji Boston Port- https://www.facebook.com/bostonport.restauracja

Montaż podcastu i reżyseria dźwięku: Maja Prochowicz
Fotosy i tekst: Dorota Sędek
Realizacja na planie: Maks Dembiński
Muzyka w podkładzie: Maya Selektah