Mężczyźni nie maja z nim problemu. Poza tym i tak mają lepiej:  nie chodzą 9 miesięcy w ciąży, nie rodzą, nie karmią piersią, a my w nagrodę za podtrzymanie gatunku co otrzymujemy?- Cellulit. Czas powiedzieć mu: Stop! Zatrzymaj cellulit! Wypowiedz wojnę pomarańczowej skórce i nie czekaj, aż przejmie kontrolę nad twoim wyglądem.

cellulite2runforest

Kremowa propaganda

Jeśli ktoś będzie usiłował wmówić Ci, że stosując codziennie kremy antycellulitowe przez okres 2 tygodni wyleczysz się ze skórki pomarańczowej, musisz wiedzieć, że to ściema i ten ktoś  chce Cie nabić w butelkę. Różnego rodzaju kremy jedynie wspomagają kurację, ale o tym później. Co więcej nie istnieją też „diety cud”. Nie daj się nabrać!!! My nie lubimy oszustów, dlatego dziś powiem Wam całą prawdę o nie, zdradzę najlepszy sposób na pozbycie się cellulitu. Kobieto cellulit to nie koniec świata, to…

Poznaj swojego wroga

Rozpocznij od określenia stopnia zaawansowania cellulitu. W tym celu posłuży Ci czterostopniowa skala Nuernbergera-Muellera. Dodatkowo możesz wykonać zdjęcie, aby późnej porównać z efektem końcowym.

stadium 0 – brak nierówności przy ściskaniu skóry,
stadium I – zmiany uwidaczniają się przy ściskaniu skóry,
stadium II – nierówności na powierzchni skóry są zauważalne w pozycji stojącej, brak nierówności podczas leżenia,
stadium III – nierówności na powierzchni skóry są widoczne zarówno w pozycji stojącej, jak i leżącej.

Walcz z cellulitem, nie z wiatrakami

Program walki z cellulitem rozpocznij od stosowania dwa razy w tygodniu peelingu, głównie w miejscach objętych cellulitem. Ja używam Krystalicznego peelingu cukrowego do ciała Dr Ireny Eris,  ponieważ dostałam go jako prezent pod choinkę i od razu się w nim zakochałam. Wcierane w skórę kryształki cukru o różowym kolorze zmniejszają się stopniowo, dzięki czemu skóra jest idealnie wygładzona.

sea food edyta kąkol runforest.pl

Zmiany, zmiany, zmiany

Zmień swój styl życia. To jest ten czas kiedy musisz zacząć jeść zdrowo. Czas przestawić się na świeże warzywa, owoce, ryby, chude mięso. Unikaj  produktów smażonych, alkoholu, papierosów. Pij dużo wody, herbaty zielonej, która oczyszcza. Nie muszę już wspominać o aktywności fizycznej. Bieganie, marsz najtańsze formy ruchu, a przyspieszają przepływ krwi i limfy, a przecież o to tu chodzi. Dodatkowo ćwiczenia wzmacniające mięśnie ud i pośladków. Ale po co o tym piszę, przecież dobrze o tym wiesz- prawda? Wiesz, ale nie robisz z tym nic. Dlatego będę przypominała Ci o tym w kółko.

cellulite1

Cuda od ręki

Cudów nie ma dlatego w dalszej kolejności skorzystaj z serii zabiegów masażu bańką chińską. Już po pierwszym zabiegu zauważysz, że twoja skóra jest elastyczna i jędrna, a po dwóch, trzech widoczny będzie efekt wygładzenia. Bańka działa antycellulitowo, wysmukla ciało i również usuwa zrogowaciały naskórek, nadając skórze świeży i młodzieńczy wygląd. Istotą zabiegu jest wytworzenie podciśnienia, które doprowadzi do wciągnięcia skóry do bańki. Nawet nie myśl, że masaż należy do przyjemnych. Wręcz przeciwnie- jest bardzo intensywny, bolesny, aż w końcu pojawia się odczyn w postaci krwiaka. Nie martw się, bo ślady ustępują po kilku dniach.

W kolorach tęczy

Zwróć uwagę na kolory zaczerwienienia. Czerwone miejsca po masażu oznaczają, że toksyny są wyciągane z tkanek. Obszar w kolorze głębokiej purpury oznacza, że krew jest stara i stojąca. Ciemnozielone odbarwienie tzw. „zielone baseny krwi” są znakiem, że stojąca krew i toksyny są neutralizowane i wydalane z systemu. Niestety przeciwwskazaniem do wykonywania masażu bańką chińską są pękające naczynka i żylaki. Pod koniec zabiegu w celu uzupełnienia, na miejsce masowane nanosimy środki antycellulitowe. I tu macie pełnę dowolność.

cellulitorangeskin

Wspomagają, a nie leczą

Jak już wcześniej wspomniałam, kosmetyki antycellulitowe wspomagają walkę ze skórką pomarańczową, a nie leczą, dając efekt wygładzenia, ujędrnienia i nawilżenia. Kremy możesz stosować często, jako element domowej pielęgnacji. Dlaczego polecam masaż bańką chińską? Ponieważ jest zabiegiem tanim w porównaniu do gamy zabiegów proponowanych nam w gabinetach kosmetycznych. Poza tym szybko i skutecznie walczy z cellulitem. Skuteczność zabiegu wraz z długotrwałym efektem pojawia się tylko wtedy, gdy wykonamy go w serii. Masaż bańką polecam moim zawodniczkom oraz klientkom. Już po pierwszym zabiegu widzą różnicę. Spróbuj i przekonaj się sama.

Seria: 10-15 zabiegów
Czas trwania: 60 min
Cena: około 120 zł

Jak widzisz walka do najłatwiejszych nie należy. Tylko dieta, sport, preparaty antycellulitowe oraz proponowany przeze mnie zabieg masażu bańką chińską pozwolą wygrać Ci ten pojedynek. Niech więc efekty będą dla Ciebie motywacją i nagrodą, a koleżanki niech Ci zazdroszczą. Nie ma na co czekać, do roboty!