Bo bieganie to przyjemność. Bieganie to sposób na lepszą figurę i kondycję. Bieganie to zdrowie! W parku, na ulicy, na plaży…rano czy wieczorem… Wszędzie i o każdej porze można spotkać ludzi, którzy dążą do lepszej sylwetki, lepszej kondycji czy po prostu chcą odciąć się od codziennych problemów, poprzez BIEGANIE.

Uwagę zwraca zróżnicowanie wśród biegaczy. Biegają mężczyźni, biegają też kobiety. Biegają młodzi, biegają też starzy. Biegają szczupli, biegają też otyli. Ale jedno łączy ich wszystkich. Każdy z nich ma własny, osobisty cel. W trakcie robienia tego materiału, rozmawiałem z kilkoma zapalonymi biegaczami. Np. dla Roberta celem jest poprawienie wydolności i wzmocnienie mięsni. Za to Łukasz chce pozbyć się ,,wielkiego, tłustego brzucha”. Jak podkreślali moi rozmówcy-najważniejsze jest to, że bieganie pozwala realizować każdemu swój własny cel.

orlenmaratonrunforest

Różnorodność ta jest naprawdę wspaniała. Z czego ona wynika? Z tego, że biegać może dosłownie każdy! Jest to jedyny sport, do którego nie trzeba mieć szczególnych predyspozycji. Do biegania nie potrzeba talentu, wzrostu czy pieniędzy, tak jak do piłki nożnej, koszykówki czy tenisa. Do biegania potrzeba jedynie chęci i samozaparcia.

biegaczerunforest

Co w bieganiu jest najfajniejsze? Satysfakcja! Na przykład z tego, że rano wstałeś z łóżka, żeby założyć treningowe buty i pokonać w nich kolejne kilometry. Jesteś usatysfakcjonowany z tego, że z leniwca zmieniasz się w energicznego człowieka. Powoli bieganie staje się Twoim stylem życia. Podoba mi się też wzajemny szacunek biegaczy. Pozdrowienia na trasie czy rady bardziej doświadczonych dla żółtodziobów. Bieganie po prostu łączy ludzi.

bieganie po plaży

Być może jesteście sceptyczni, albo nawet negatywnie nastawieni do biegowej zajawki?Wkurzają Was opowieści kolegów i koleżanek o coraz większych pokonanych odległościach, kolejnych zrzuconych kilogramach, lepszym samopoczuciu spowodowanym bieganiem? Jeśli tak, to wcale nie świadczy to źle o zafascynowanych znajomych-biegaczach, a o Was! Nie bądźcie hejterami. Nie chcecie chyba być zapyziałymi, spędzającymi połowę dnia przed telewizorem ludźmi. Ruszcie się! Zacznijcie biegać! A nawet jeśli nie macie na to chęci lub czasu, to doceniajcie zaangażowanie i determinację biegaczy. Ich postawa jest naprawdę warta naśladowania.

Bieganie to przyjemność. Bieganie to sposób na lepszą figurę i kondycję. Bieganie to zdrowie!