Potrzebowałem solidnego sprzętu. W specjalistycznym sklepie dla biegaczy stanąłem na maszynę i nagle okazało się, że jestem pronatorem, muszę poprawić wytrzymałość wiązadeł kolanowych i generalnie przy mojej masie warto poszukać solidnego buta.

Pewność od pierwszego założenia

runforest.pl buty do biegania test saucony guide 4

Na pierwszy ogień poszedł model do długich wybiegań marki Saucony. Nazwa brendu kompletnie mi nieznana, ale fajnie brzmiąca w uchu. Model Saucony Guide 4 to but dla lekkich pronatorów, o solidnej konstrukcji, świetnym trzymaniu pięty i śródstopia oraz niewiarygodnej amortyzacji. Po założeniu tego buta miałem wrażenie, że jest uszyty na miarę, bo miał idealnie zaprojektowaną przestrzeń na palce. Dla mnie to bardzo ważne, gdyż zawsze borykałem się z odciskami. Saucony testowałem na długich i ostrych podbiegach na Teneryfie. Sprawdziły się doskonale.

Try walking in my shoes

runforest.pl buty do biegania test asics gel 1170

Każdy ma jakiegoś bzika. Ja mam hopla na punkcie butów do biegania. Nieopatrznie przymierzyłem model Asicsa, również do długich wybiegań. W ręce wpadł mi model dla pronatorów Asics Gel 1170 i to był strzał w dziesiątkę, choć podczas przymiarki miałem mieszane uczucia. Wszystko się wyjaśniło na trasie. Okazało się, że Asicsy zintegrowały się ze stopą. To niezwykłe uczucie towarzyszyło mi od pierwszych przebiegniętych metrów i nie opuszcza do dziś. Wot nastajaszczaja tiechnika!

Resume
Z butami do biegania jest jak z pudełkiem czekoladek- nigdy nie wiesz jak smakuje następna. Więcej butów, to więcej radości z biegania.